Përdhunuan turisten në sy të fëmijës së saj, ja dënimi që u jep kjo gjykatë

gjykataaaNë Arabinë Saudite një gjykatë ka dënuar me 52-vite burg katër persona, të cilër janë shpallur fajtor për përdhunimin e një turisteje në sy të fëmijës dhe bashkëshortit të saj.

Por përpara se të kryejnë dënimin, të dënuarit duhet të marrin 7 mijë goditje kamxhiku, dënim ky që nuk i ka mbijetuar askush.

Banda përbëhet nga tre saudit dhe një sudanez. Mirëpo, mediat arabe s’japin detaje për turisten dhe emrat e të dënuarve.

I dënuari i parë, që ishte 17 vjeç në kohën kur kreu krimin, është dënuar me 17 vjet burg dhe 2500 goditje kamxhiku, ndërsa të tjerët me nga 15 vjet burg dhe 1500 goditje kamxhiku në 50 raunde.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E pabesueshme/ Gruaja kryen lindjen e saj për 3 minuta dhe pa asnjë dhimbje(Foto)

Një grua nga Anglia ka përjetuar një situatë shumë të pabesueshme. Bëhet ...