VIDEO/ Arrestohen gjashtë “turistë” shqiptarë në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga 6 shqiptarë të moshës nga 22 deri në 39 vjeç pasi akuzohen për grabitje.

Mediat italiane bëjnë me dije se ata u arrestuan në Sassuola, ku po qëndronin prej muajit gusht në Itali.

Sipas hetimeve, ata do të ktheheshin në dhjetor në Shqipëri ku do të sillnin edhe gjërat e grabitura, por plani u dështoi.

Policia ka sekuestruar orë Rolex dhe dhe aksesorë të tjerë të shtrenjtë me vlerë të paktën 30 mijë euro.

Ata gjithashtu ishin strehuar në një apartament të shtrenjtë në Sassuola ku paguanin secili nga 750 euro në muaj qira. Ndërsa për ditë të veçanta qëndronin dhe në hotel me katër yje./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarjet e fundit/ Frroku mungon në seancë, prokuroria kërkon 16 vjet burg për mikun e tij

Mësohet se prokuroria ka shtyre ditën e sotme dhënien e pretencës për ...