Në SHBA zhvillohen protesta kundër Donald Trump

protestaaaFitorja e thellë e Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara ka zemëruar një pjesë të mirë të popullsisë amerikanë, dhe më konkretisht shtetit të Los Angeles.

Mediat lokale raportojnë se numër i konsiderueshëm simpatizantësh të Hillary Clinton kanë dal në rrugë dhe po protestojnë kundër të zgjedhurit si president.

Kujtojmë se në Kaliforni, Clinton fitoi me gati dyfishin e votave kundër tashmë presidentit të Shtetit, Trump.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prostituta transkesksuale masakron turistin e moshuar

Një turist britanik i dehur dhe i mbuluar nga gjaku u gjet ...