Presidenti i SHBA, Donald Trump bisedon në telefon me presidentin e Rusisë Putin

trump-putinPresidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka biseduar në telefon me presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka bërë të ditur Kremlini.

Nëpërmjet një komunikate, Presidenca ruse ka njoftuar se Putin i ka thënë Trumpit se është i gatshëm të zhvillojë një dialog mbi bazën e “respektit reciprok” dhe “mospërzierjes në punët e brendshme të njëri-tjetrit”.

Sipas komunikatës, Putin dhe Trump janë pajtuar që të angazhohen “për t’i shfrytëzuar marrëdhëniet bilaterale për bashkëpunim konstruktiv”.express

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shifra e frikshme, vrasjësja e Kim Jong Nam u pagua vetëm ….

Gruaja indoneziane e arrestuar për vrasjen e gjysmëvëllait të liderit koreano-verior ka ...