Deklarata/ “Trump nuk do ta përfundojë mandatin, do të shkelë ligjin dhe…”

trump-gruaja16Michael Moore është një ndër regjizorët më në zë të kinemasë amerikane dhe ka bashkëpunuar me emra të mëdhenj si Schëarzenegger, James Belushi etj.

Ai prej muajsh parashikonte një fitore të Donald Trump, duke thënë se “njerëzit janë të lodhur dhe acaruar me establishmentin”.

Fjala e tij doli.

Por ai ka folur sërish, dhe këtë radhë jo në favor të Trumpit.

“Trumpi nuk do ta mbarojë mandatin. Ai nuk ka asnjë ideologji, përveç vetes së vet. Është shumë narcisist dhe me siguri do të thyejë ligjin. Kjo do ta detyrojë të dorëhiqet, ose ndaj tij do të aplikohet impeachment”, tha regjizori i njohur.

Megjithëse parashikoi fitoren e Trump, Moore ka qenë gjithmonë kundër tij.

Ai madje bëri një “instantmovie”, një lloj dokumentari ku i kundërvihej Trumpit gjatë zgjedhjeve, të titulluar “Michael Moore in Trumpland”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...