Kamza e shpall qytetar nderi, kjo “përgjigje” e Trump po bën “namin” në internet

statusi-donaldBashkia Kamëz ka vendosur të nderojë me titullin qytetar nderi presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump.

Vendimi është marrë dje në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Kamzës me motivacionin:
“Si një model revolucionar i rendit të ri demokratik, një ekspert ekonomik, një negociator në politikat e jashtme, një komunikues mendjemprehtë popullor dhe një udhëheqës i kohëve moderne”.

Pas këtij lajmi, rrjetet sociale kanë shpërthyer me gallata. Një postim i sajuar sikur është bërë nga Trump në Twitter po bën xhiro në internet.

“Xhelal shume faleminderit vella. Edi Rama te uroj suksese ne jete”- shkruhet në këtë postim të nxjerrë në rrjetet sociale./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I çmendur pas shpejtësisë, Ronaldo teston modelin e ri të “Bugatti”-t

Kristiano Ronaldo është i pasionuar pas makinave të shpejta dhe kjo nuk ...