Kamza e shpall qytetar nderi, kjo “përgjigje” e Trump po bën “namin” në internet

statusi-donaldBashkia Kamëz ka vendosur të nderojë me titullin qytetar nderi presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump.

Vendimi është marrë dje në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Kamzës me motivacionin:
“Si një model revolucionar i rendit të ri demokratik, një ekspert ekonomik, një negociator në politikat e jashtme, një komunikues mendjemprehtë popullor dhe një udhëheqës i kohëve moderne”.

Kliko per me shume info

Pas këtij lajmi, rrjetet sociale kanë shpërthyer me gallata. Një postim i sajuar sikur është bërë nga Trump në Twitter po bën xhiro në internet.

“Xhelal shume faleminderit vella. Edi Rama te uroj suksese ne jete”- shkruhet në këtë postim të nxjerrë në rrjetet sociale./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.