Trump presidenti i ri i SHBA-së, ja reagimi i Erdogan

erdoganiiPresidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në SHBA.

Erdogan shpreson që fitorja e republikanit Donald Tramp në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve të sjellë hapa pozitivë edhe për Lindjen e Afërt dhe për të drejtat themelore të njeriut në botë.
“Shpresoj që kjo zgjedhje e popullit amerikan të sjellë hapa pozitivë, të cilat do të jenë në dobi të botës lidhur me liritë themelore dhe të drejtat e njeriut, demokracinë dhe zhvillimin e rajonit tonë”, tha kreu i shtetit turk.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...