Trump paralajmëron dëbimin e rreth 3 milionë emigrantëve ilegalë nga SHBA

donald-trumpPresidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se është duke planifikuar t’i dëbojë menjëherë dy deri në tre milionë emigrantë pa dokumente, dhe se do ta ndërtojë murin përgjatë kufirit amerikan me Meksikën.

Në një intervistë për emisionin “60 minuta” të CBS, e cila transmetohet sonte, e që është intervista e parë qëkur i fitoi zgjedhjet presidenciale në SHBA – Trump insistoi se do ta ndërtojë murin përgjatë kufirit amerikan me Meksikën, premtim ky i bërë gjatë fushatës presidenciale që ishte jetësor për të, raporton MailOnline.com, përcjell Express.

LEXO EDHE:  Skandal në Itali, edukatorja godet me pantofla fëmijën, e bëri edhe 45 herë të tjera
Kliko per me shume info

“Ajo çfarë do të bëjmë është se do t’i dëbojmë njerëzit që janë kriminelë dhe kanë histori kriminale, grupet kriminale, shpërndarësit e drogës, mbase dy apo tre milionë prej tyre, nga vendi jonë,” ka thënë Trump.

“Do t’i dëbojmë nga vendi, sepse ndodhen këtu ilegalisht,” ka shtuar ai./Express

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here