Donald Trump kryen emërimin e parë në administratën amerikane

donald-trumpPresidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka emëruar zëvendëspresidentin e tij, Mike Pence, si udhëheqës të ekipit të tranzicionit për në Shtëpinë e Bardhë.

Zoti Trump, po ashtu, mbrëmë vonë ka theksuar se tre fëmijët e tij të rritur, Donald Trump Jr, Eric Trump dhe Ivanka Trump, së bashku me dhëndërrin e tij, Jared Kushner, do të ndihmojnë në mbikëqyrjen e tranzicionit, së bashku me një numër të lojalistëve të tjerë kryesorë të Trumpit.

“Ditë e ngarkuar në Nju Jork dhe ne së shpejti do të bëjmë vendime tejet të rëndësishme për njerëzit që do ta udhëheqin qeverinë tonë”, ka shkruar Donald Trump në rrjetin Twitter, gjatë ditës së djeshme.

Presidenca e zotit Trump fillon më 20 janar të vitit të ardhshëm.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...