Dëgjonte këngën e Sali Berishës, “tropojani tregon gjobën e çunave të krimit”

gjoba-policiNjë qytetar nga Tropoja ka denoncuar rastin e vënies së gjobës nga policia pasi nuk i pëlqente kënga e Sali Berishës që e kishte në kasetofon. Sipas denoncimit të bërë publik nga ish-kryeministri, baba i një çuni të sëmurë, i cili po shkonte në aeroport është ndaluar nga policia. Sipas qytetarit, përveçse i ka dhënë 5 000 lekë të reja i ka vënë dhe një gjobë prej 1 500 lekësh për celularin.

Denoncimi:

Kliko per me shume info

Qytetari dixhital denoncon:

Gjobën e çunave të krimit sepse dëgjonte këngen e Sali Berishës!

“Zoti Berisha të uroj gjithë të mirat. Jam nga Tropoja. Desha të tregoj se çfarë më ndodhi dje. Isha duke ikur për aeroport në Rinas. Kisha me çu çunin për Greqi sepse e kam të sëmur dhe cuni ishte në sedilen  e pasme bashkë me nusen time. Çuni po thuj se nuk lëviste fare ishte shumë sëmurë në rreth rrotullimin e Milot aty ku kthen rruga për Shkoder me ndalon policia në kasitefon ishte nji këngë e Sali Berishes, pra për ty. Me lypi dekumentat i dhash vonol dola jasht i them cfarë ka shef? Jam vonë kam cunin e smur du të kap avjionin. Mu pergjigj ti cunin smur tuj ngju kenge te tr.. Berishes.

I them ç’lidhje ka kjo? Tha bllokim patente per komisjon per mos sigurim te fmis me karrike.

I them or zotri fmija është  7 vjeç. Mir thot per mos venje te rripit.

Por është i smur e ama po e mban ne preher nuk nigjoj ju luta po me iken avjoni. S’me intereson tha. Shoku i ti polici tjeter me thirri anesh tha ik epja i 5o mi leksh se te bllokoi patenten tha se është shef dhe ka mllefin per kengen.

I dhash 5o mi lek me beri edhe gjob 15 mi për perdorim celulari tan tha po te letsoj se do kisha blloku patenten të kish vajt 3oo mi më dha letrat e at diskun me ate keng tha hupe se i nxjerr telashe vetes.

Ju lutem denoncoje kte rast por jo identitetin tim.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.