Treni del nga shinat, 96 të vdekur

treni-indiTë paktën 96 persona janë vrarë, pasi 14 vagonë të një treni dolën nga shinat në veri të shtetit indian Uttar Pradesh, tha policia.

Incidenti ndodhi në Indore-Patna Express, menjëherë pas orës 03:00 të kohës lokale të dielën pranë qytetit Kanpur, përcjell BBC.

Ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të tërhequr trupat dhe të shpëtuar të plagosurit.

Më shumë se 150 njerëz janë raportuar të plagosur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Angli, zbulohet fabrika e prodhimit të hashashit në buknerin e Ministrisë së Mbrojtjes

Sasi te konsiderueshme kanabisi janë gjetur në një ish-bunker bërthamor nëntokësor në ...