Treni del nga shinat, 96 të vdekur

Kliko per me shume info

treni-indiTë paktën 96 persona janë vrarë, pasi 14 vagonë të një treni dolën nga shinat në veri të shtetit indian Uttar Pradesh, tha policia.

Incidenti ndodhi në Indore-Patna Express, menjëherë pas orës 03:00 të kohës lokale të dielën pranë qytetit Kanpur, përcjell BBC.

Kliko per me shume info

Ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të tërhequr trupat dhe të shpëtuar të plagosurit.

Më shumë se 150 njerëz janë raportuar të plagosur.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here