Trami del nga shinat në Londër, disa të vdekur e 50 të plagosur

trami-londerTë paktën 5 persona kanë humbur jetën e 50 të tjerë janë plagosur, pasi një tram ka dalë nga shinat në jug të Londrës.

Ministria britanike e Transporteve njofton se ekipet e emergjencës kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të liruar pasagjerët e bllokuar në tram.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital ku kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por raportohet se disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Drejtuesi i tramit është ndaluar nga policia, ndërkohë po punohet për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stuhia e frikshme godet Britaninë e Madhe

Britania e Madhe pritet të goditet nga një tjetër stuhi. E pagëzuar ...