Tragjike, gjashtë fëmijë vdesin nga aksidenti i autobusit

autobusi

foto ilustruese

Një autobus i shkollës, me fëmijë të shkollës fillore, doli nga rruga dhe u përmbys, në shtetin e SHBA-së, Tennessee, duke lënë të vdekur gjashtë fëmijë dhe një numër të tjerëve të lënduar.

Zyrtarë të shpëtimit thanë se në autobus ndodheshin 35 fëmijë, kur doli nga rruga dhe goditi drunjtë, në orët e pasdites në Chattanooga të Tennessee.

Shefi i zjarrfikësve, Fred Fletcher, tha se 21 fëmijë janë hospitalizuar. Ai tha se po hetohet nëse tejkalimi i shpejtësisë ishte faktori i aksidentit. Autobusi ishte e vetmja makinë e përfshirë në aksident.

USA Today njoftoi se shoferi ishte burgosur dhe do të përballet me pesë akuza të vrasjes me automjet, rrezikim të pamatur dhe ngasje të pamatur.

Chattanooga ndodhet rreth 150 kilometra në very të Atlantas në Georgia.(REL)

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

avioni-rus

Rrëzohet një aeroplan rus mbi Detin Mesdhe

Një aeroplan luftarak rus, Su-33 është rrëzuar derisa ka tentuar të ulët ...