Drogë në makinë e banesë, arrestohet trafikanti shqiptar në Greqi

polici-greke-athinePolicia e Athinës bën me dije se një trafikant shqiptar është kapur me një sasi të konsiderueshme lënde narkotike.

Sipas burimeve, një sasi prej 90 kg drogë e llojit marijuanë është gjetur në një mjet  që drejtohej nga një shqiptar i moshës 29-vjecare, emri i të cilit nuk bëhet me dije.

Makina është ndaluar për një kontroll rutinë në aksin Athinë-Thievo në vendin e quajtur “Mandra”.

Në mjet u gjeten dhe sekuestuan 80 pako me 90 kg e 49 gram marijuane.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij në lagjen Kato Patisia, Athine, gjeten dhe sekuestruan 21 pako me 43 kg 4 gram marijuane./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

shqiptaret-greqi

Ja kush janë 33 shqiptarët që “mbytën” Greqinë me drogë (EMRAT)

33 shqiptarë kanë rënë në pranga gjatë superoperacioni të Policisë greke të ...