Topi: Situatë e rëndë në Shqipëri, krimi dhe droga kanë marrë “hov”

bamir-topi3Ish-presidenti i vendit Bamir Topi, i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” është shprehur se Shqipëria është një vend i vogël dhe tërësisht i administrueshëm, por se mungon vullneti nga ana e politikës. Për të, më shumë se qeveria, vullnet nuk kanë institucionet shtetërore.

“Sot kemi një situatë jo pak të rëndë. Situata është e rëndë, sidomos në drejtim të kultivimit të lëndëve narkotike. Kur krimi sheh terren, ai merr hov. Kjo gjë është duke ndodhur në vendin tonë”, tha Topi.

Ai ka shtuar se Shqipëria ka nevojë për të reformuar të gjitha institucionet e saj, duke nisur nga strukturat administrative, prokuroria, gjykatat, pushteti vendor etj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

3 comments

  1. Mos e shaj qeverine sepse do te te merzitet Rama e do te ta prese……

  2. fole ti o PUCIST , ti je tradhetar o pleher

  3. O Tope po ti ndihmove ne kete situat tani te erdhi zeri ty, te tjeret kan vite qe luftoj, ik mos na caj trapin shum legen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia padit Lulzim Bashën, reagon Manjani

Ngjarja e sotme, ku policia ka paditur Bashën, pasi ky i fundit ...