Tmerrohen banorët, toka “gëlltit” rrugën në Japoni

gropa-rrugeNjë gropë masive është hapur në një qytet të Japonisë si pasojë e rrëshqitjeve të dheut, duke tmerruar banorët. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin Fukuoka në Japoni.

Gropa arrin një thellësi deri në 20 metra. Ndërkohë policia evakuoi banorët dhe personat që punonin në zyrat aty afër.

Nuk ka raportime për persona të plagosur, por është ndërprerë energjia elektrike, zona ka mbetur pa ujë, gaz dhe është bllokuar transporti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...