Tiranë, 16-vjecari arrestohet për dhunë fizike ndaj nënës

policia-tiraneNje 16-vjecar arrestohet ne Tirane me akuzen e dhunes ne familje dhe ndaj nenes se tij.

Policia ka thene se më datë 29.11.2016, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 1, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit K. P., 16 vjeç, banues në Tiranë.

Kliko per me shume info

Sipas burimeve zyrtare, arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në rrugën “Shyqyri Ishmi”, në banesën e tij, duke përdorur një sharrë dore për prerje metalesh, ka shkatërruar orenditë shtëpiake si dhe në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike dhe pikologjike ndaj nënës së tij, shtetases A. M., 45 vjeç, banuese në Tiranë.

LEXO EDHE:  Psikiatri i njohur: Facebook duhet mbyllur, është streha e të frustruarve

“Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkatërrim i pronës me mjete të tjera”, parashikuar nga Nenet 130 /a dhe 154 të Kodit Penal”, ka bere me dije policia.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here