Tirane, policia zbulon autorin e grabitjes se ndodhur 17 vite me pare

img_5951Shpallet në kërkim për Vjedhje me armë në bashkëpunim

Sot më datë 23.11.2016, Specialistët e Krimeve ndaj pronës, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të shtetasit:

Kliko per me shume info

– L.H., 33 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Vjedhje me armë”

Ky shtetas, dyshohet të jetë njëri nga autorët e ngjarjes së datës 15.09.1999, ku në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë ende të pa identifikuar, me maska dhe të armatosur, kanë hyrë në banesën e shtetasit L. C., në Yzberisht. Pas kontrollit në banesë për shuma monetare, ata nuk kanë gjetur dhe kanë marrë një manjetofon si dhe kanë plagosur lehtë me armë në këmbë shtetasin L. C.

LEXO EDHE:  Mashtrimi 5 milionë euro, Prokuroria nis hetimet për menaxherët e “Gulf”

Për shtetasin Lulzim H., Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Tiranë, me vendimin e datës 11.11.2016, ka vendosur masën e sigurise personale “Arrest me burg”.

Ky shtetas është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhje me armë në bashkëpunim”, parashikuar nga Neni 140/25 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here