Tirane, arrestohet i kerkuari per 7 grabitje dyqanesh

policia-tiraneBie ne pranga nje person ne kerkim per 7 grabitje dyqanesh.

Policia e Tiranes tha se më datë 01.11.2016, Komisariati i Policisë Nr 4, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr 5, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit:

Kliko per me shume info

– Hile Gjokhilaj, 58 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i denuar më parë për veprën penale të “Vjedhjes “.

Ky shtetas, dyshohet të jetë autor i vjedhjes së dyqanit të shtetases I. H., ndodhur më datë 26.10.2016, ku i ka vjedhur 20.000 lekë dhe disa artikuj te ndryshëm ushqimor.

Mekanizmin e tij të vjedhjes e kishte duke përdorur mashtrime të ndryshme ose duke përfituar nga pëvëmendshmëria e shitësve, merrte shuma të ndryshme monetare dhe artikuj të ndryshëm në dyqane, më pas largohej me motorr.

Nga veprimet hetimore janë dokumentuar me prova ligjore se ky shtetas është autor i dyshuar i disa vjedhjeve në juridiksionin e Komisariatit të Policisë Nr 4 dhe Nr 5 më konkretisht:

1. Më datë 18.08.2016, në rrugën “Xhanfize Keko”, ka vjedhur dyqanin e shtetases A. M., ku ka marrë 6.000 lekë dhe disa artikuj.

2. Më datë 22.08.2016, në rrugën “Qemal Stafa”, ka vjedhur dyqanin e shtetases Sh. Z., ku ka vjedhur disa artikuj.

3. Më datë 12.10.2016, në rrugën e “Dibrës”, ka vjedhur dyqanin e shtetasit G. Ç., ka marrë disa artikuj.

4. Më datë 09.09.2016, në rrugën “Kongresi i Manastirit”, ka vjedhur dyqanin e shtetases M. Gj., me anë të mashtrimit, i ka marrë 10.000 lekë.

5. Më datë 30.10.2015, në Babru-Shpat, ka vjedhur dyqanin e shtetases M. L., me anë të mashtrimit i ka marrë disa artikuj.

6. Më datë 07.05.2016, në Bathore 2, ka vjedhur dyqanin e shtetasit U. U., me anë të mashtrimit i ka marrë disa artikuj.

7. Më datë 26.07.2015, në Frutikulturë, ka vjedhur dyqanin e shtetases E. M., me anë të mashtrimit i ka marrë disa artikuj.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë parnë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhje”, parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here