Kapen armë e drogë në Tiranë, bien në pranga tre shpërndarës lëndësh narkotike

droga-shqiptariPolicia e Tiranës njoftoi finalizimin e operacionit “Brryli”.

Policia ka bere me dije se në pranga kane rene dy shtetas, një në kërkim dhe një në gjendje të lirë.

Kliko per me shume info

Gjate aksionit, jane arritur te sekuestrohen armë zjarri, municione luftarake dhe lëndë narkotike

Burimet zyrtare thane me tej se më datë 17.11.2016, nga Specialistët e Krimeve të Hapura në Komisariatin e Policisë Nr. 4, u finalizua operacioni “Brryli”, ku u godit një grup kriminal që vepronte në fushën e narkotikëve.

LEXO EDHE:  Gjyqi i kuksianëve, Braimllari: Rama s'mund t'i mbyllë gojën çdo shqiptari, ne do të vazhdojmë

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

Mirjan Hoxha, 29 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë.

Danjel Kilja, 31 vjeç, banues në Tiranë.

Proceduar në gjendie të lirë shtetasi:
A. K., 22 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Vjedhje”.

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi, E. Ç.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë falë informacioneve të marra, se këta shtetas në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kryenin veprimtarinë e jashtëligjshme të shpërndarjes së lëndëve narkotike në zonën e “Brrylit”.

LEXO EDHE:  U hodh vetë nga makina? Zbulohet si ndodhi aksidenti i 55 vjeçares në Elbasan

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit Mirjan Hoxha, janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

– Një armë zjarri, pushkë model 56
– Një krëhër me 15 fishekë model 56
– 12 fishekë të kalibreve të ndryshme
– 13 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva
– Disa qese farmaceutike që shërbenin për të shpërndarë lëndën narkotike në doza.

LEXO EDHE:  Qeveria ul tarifën për kuksianët: Paguani 3 euro sa herë të kaloni në Rrugën e Kombit

Vazhdon puna për kapjen e personit të shpallur në kërkim.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Moskallëzimi i krimit”, parashikuar nga Nenet 283, 278 dhe 300 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here