Ndeshja Shqipëri- Izrael, tifozët ‘’masakrojnë’’ me komente gjygjtarin turk, ja çfarë bën ai (Foto)

shqiperi-izraelHumbja me Izraelin është pritur shumë keq nga tifozët kuqezinj. Të paktën kështu duket nga veprimi tyre kundrejtë gjygjtarit truk, Deniz Aytekin. MËsohet se tifozët kanë fajsuar turkun për rezultatin 0-3, duke e ofenduar dhe gjykuar në facebook.

Mësohet se profili i gjygjtarit turk një orë pas ofendimeve është mbyllur, duke shmangur situatën. Ndërkohë se nuk dihet nëse ka qenë vetë gjyqtari ai që ka vendosur ta mbyllë përkohësisht faqen apo tifozët shqiptarë pas raporteve të shumta. Ndërkohë tifozët shqiptarë nuk janë ndalur me kaq, pasi kanë redaktuar faqen në Ëikipedia të arbitrit duke e ofenduar dhe aty.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. duhet te pyesni ramen se ia eshte vedhai i erdognit.turku po turk mbetet.lum si ju qe i keni vellezer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...