Ndeshja Shqipëri- Izrael, tifozët ‘’masakrojnë’’ me komente gjygjtarin turk, ja çfarë bën ai (Foto)

shqiperi-izraelHumbja me Izraelin është pritur shumë keq nga tifozët kuqezinj. Të paktën kështu duket nga veprimi tyre kundrejtë gjygjtarit truk, Deniz Aytekin. MËsohet se tifozët kanë fajsuar turkun për rezultatin 0-3, duke e ofenduar dhe gjykuar në facebook.

Mësohet se profili i gjygjtarit turk një orë pas ofendimeve është mbyllur, duke shmangur situatën. Ndërkohë se nuk dihet nëse ka qenë vetë gjyqtari ai që ka vendosur ta mbyllë përkohësisht faqen apo tifozët shqiptarë pas raporteve të shumta. Ndërkohë tifozët shqiptarë nuk janë ndalur me kaq, pasi kanë redaktuar faqen në Ëikipedia të arbitrit duke e ofenduar dhe aty.

Kliko per me shume info

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.