Tërmeti në Zelandë ndan malin plotësisht, 3 lopë në mëshirë të fatit (Video)

UntitledZelanda e Re e prekur nga dy tërmete të fuqishëm dy ditët e fundit, po kalon një situatë paniku. Mësohet se dëmet janë jo vetëm në qyetet, por dhe në fshatra.
MËsohet se tërmeti7.8 ballë çau e disa nga zonat malore më të njohura.
Aq i fuqishëm ishte tërmeti sa që bëri një pjesë mali të ndahej plotësisht, duke lënë një familje lopësh në mëshirë të fatit. Sic raporton Daily Mail, tre lopë shihen tek rrinë në një “ishull” të vogël toke me bar, ndërkohë që rrotull shfaqet toka e shembur.
Pamjet e filmuara tregojnë lopët që qëndrojnë të pashpresa në majën e ishullit të vogël të krijuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Avioni perplaset me qendren tregtare, 5 te vdekur

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit ...