Dy tërmete të forta godasin Italinë Qendrore

termeti-italia

Italia qendrore tronditet përsëri nga tërmetet. Dy lëkundje të forta kanë goditur Italinë, mbrëmjen e të hënës.

Kliko per me shume info

tërmeti i parë është regjistruar rreth orës 19:35 minuta dhe ka qenë me magnitudë 3 ballë me një thellësi 9 kilometra.

Në orën 19:56 është regjistruar tërmeti i dytë, i cili ka qenë me magnitudë 4 ballë dhe me një thellësi 13 kilometra.

LEXO EDHE:  Furgoni hyri mes turmës, rëndohet bilanci, 9 të vdekur në Toronto

Sipas mediave italiane nuk ka raportime për njerëz të lënduar, por dëme materiale në banesa e sidomos ato që ishin të dëmtuar edhe nga tërmetet e mëparshme.

Lajmi i meparshem

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot në mbrëmje Italinë Qëndrore, duke përhapur panik tek banorët.

Lëkundjet sizmike ndodhën rreth orës 20:00. Tërmeti u regjistrua me magnitudë 4.3 në një thellësi prej 13 kilometra.

LEXO EDHE:  Protestat në Armeni, ushtarët i bashkohen demonstruesve, lirohet kreu i opozitës

Dridhjet u ndjenë dukshëm në zonën midis Umbrias dhe Marche. Për momentin nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar. Lëkundjet zgjatën vetëm pak sekonda.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here