Tërmeti shkund Greqinë, ndjehet deri në Maqedoni

termeti-greqiNjë tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para 10 munitave, gjegjësisht ora 13:12 minuta, me magnitudë me 4.7 shkallë, njofton Zhurnal. Ky tërmet është ndjerë edhe në Maqedoni në rajonin e Dojranit.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale dhe viktima në njerëz.

Sizmologët ende nuk kanë parashikuar se vallë këto dridhje të tokës a mund që të përsëriten edhe në Maqedoni.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...