Lëkundje toke në Amatrice, tërmetet tronditin Italinë

termete-itali-rejaItalia tronditët sërish nga lëkundjet e tokës.

Sipas njoftimeve te fundit, një tërmet është regjistruar rreth orës 17:14 mes L’Aquila dhe Amatrice në një thellësi prej 14 kilometrash.

“Corriere Della Sera” raporton se epiqendra ishte në zonën e Capitignano, pak kilometra nga Montereale, Campotosto, Barete dhe Cagnano Amiterno.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ISIS paralajmëron: Do të kryejmë më shumë sulme kundër të krishterëve

Një degë e Shtetit Islamik (ISIS) në Egjipt e ka publikuar një ...