Tërmet, tsunam dhe …meteor! Fenomenet që tronditën Japoninë


Japonia eshte goditur nga një tërmet i fuqishëm 7.4 ballë një ditë më parë, nga i cili u dha edhe njoftimi për një gjenerim të mundshëm të një tsunami.

Por fatmirësisht si pasojë e tërmetit nuk pati viktima, gjithashtu edhe alarmi për tsunam u tërhoq. Por së fundmi është publikuar një video në “Youtube” ku është kapur një meteor, i cili është djegur në qiell vetëm disa orë pas tërmetit të fuqishëm.

Videoja tregon një objekt të zjarrtë që digjet në qiell, ndërsa vendi ishte duke bërë vlerësimin e dëmit të shkaktuar nga lëkundjet e frikshme të tërmetit.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

avioni-rus

Rrëzohet një aeroplan rus mbi Detin Mesdhe

Një aeroplan luftarak rus, Su-33 është rrëzuar derisa ka tentuar të ulët ...