Tërmet 5.0 ballë trondit Greqinë

greqi-termeteGreqia tronditet nga një sëri tërmetesh. MËsohet se në pjesën veriore të Greqisë, mbrëmjen e natës së kaluar u godit nga disa tërmete. Tërmeti i parë rreth orës 23:02 me orën locale me magnitudë 5.0 ballë, ndërsa epiqendra ka qenë në 10 kilometra nga Kristoni, afër qytetit Kilkiz, si dhe 23 kilometra nga kufiri maqedonas. Momentalisht nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, pas tërmetit të parë i cili ishte dhe më i fortë janë ndierë edhe lëkundje të tjera me intensitet më të vogël.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE: Verifikohen dyshime për korrupsion kundër Martin Schulz

A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i ...