Rrëshkitja e dheut në rrugë, zhbllokohet aksi Tepelenë- Gjirokastër

UntitledDitën e sotme u raportua një problem në askin Tepelenë- Gjirokastër, ku ishte bllokuar rruga pasi kishte shkarje dheu. Burimet më të fundit raportojnë se paraditen e sotme u mundësua zhbllokimi, duke pastruar sasinë e dheut dhe inerteve që kishin rrëshqitur nga lartësitë nga moti i keq. Sokol Dervishaj, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës u shpreh se firmat e mirëmbajtjes dhe pastrimit të rrugëve janë në gadishmëri maksimale në të gjithë vendin.
‘’Qarkullimi i mjeteve eshte normalizuar. Kemi marre masat ne gjithe vendin per te mos patur bllokime qarkullimi’’- tha Dervishaj

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin, rreth 42 armë zjarri dhe 7990 fishekë për 24 orë

Policia e shtetit informon se vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe ...