Tentohet të vritet me eksploziv babai autorit të vrasjes së Aleksandër Bardhit

Kliko per me shume info

aleksander-bardhiTentohet të vritet babai i një prej autorëve të dyshuar të vrasjes së Aleksandër Bardhit, vëllait të ish-kreut të Njësisë Administrative Kaçinar të Mirditës.

Ngjarja në fjalë është regjistruar në Ksamil. Mësohet se Agron Xhezairi, babai i të shumëkërkuarit nga policia Albi Xhezairi kishte konstatuar se në automjetin e tij tip ‘Benz’ lëndë plasëse.

Kliko per me shume info

Diten e sotme 53-vjecari ka njoftuar policinë e Sarandës se teksa ishte duke udhëtuar me mjetin e tij, në sediljen e pasme, ka konstatuar një lëndë të mbështjell me një qese plastmasi, 2 fije teli të lidhura me një aparat celulari. Menjehere pas kësaj, u njoftua reparti xhenier i “Renea”, Tiranë të cilët kryen caktivizimin.

Nga policia thuhet se po punohet për përcaktimin e llojit të lëndës plasëse si dhe identifikimin e kapjen e autorit dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Po ashtu, nuk bëhet e ditur nëse kjo ngjarje lidhet me ndonjë hakmarrje të mundshme që po i bëhet ndaj djalit të tij.

Albi Xhezairi është i shpallur në kërkim për vrasjen Bardhit në Shendelli, ngjarje që ndodhi në 24 shtator të këtij viti. 20-vjeçari po hetohet për veprat penale, “Vrasje ne bashkepunim” dhe “Mbajtje pa leje te armeve luftarake dhe municionit”. balkanweb

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here