Të rinjtë e kombëtares Shqiptare pa trajner, shkarkohet Bellaj

14996290_331789360513700_342113776_nLajmi më i fundit nga futbolli shqiptar vjen nga trajneri i përfaqësueses së 19, i cili shkarkohet nga puna. Vlet të kujtojmë se situata e skuadrës nuk po shkon shumë mirë dhe për këtë arsye mendohet se ishte arsyeja e shkarkimit të Arjan Bellaj. Vendimi është marrë nga përgjegjësi i sektorit teknik të kombëtareve dhe njëkohësisht ndihmës-trajner i përfaqësueses së të rriturve, Paolo Tramezzani. Që prej shkurtit të 2015 ai drejton skuadrën. Në 6 takimet ku Bellaj drejtoi përfaqësuesen e 19 vjeçarëve rregjistroi 4 humbje dhe 2 fitore, më e fundit ajo kundër Gjibraltarit në kuadër të eliminatoreve të Europianit, që u zhvillua në stadiumin “ Selman Stërmasi”.
MËsohet po ashtu se lajmi për ish- trajneri erdhi papritur. Mësohet se tashmë ish trajneri i kësaj kombëtareje nuk ishte në dijeni të vendimit, madje ndodhej në zyrat e federatës shqiptare të futbollit për të parashtruar planin e tij kur iu komunikua shkarkimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.