Ky është super-tanku rus, superior përpara armëve që ka NATO!

tanku-rusMediat britanike shkruajnë se Rusia ka një “super tank” që është shumë më superior se cdo mjet ushtarak që zotëron NATO.
Daily Mail se ky tank është “superior” dhe mjeti ushtarak më “revolucionar” që kanë parë për thuajse gjysmë shekulli.
Sipas burimeve ky tank është plotësisht i automatizuar, digjitalizuar dhe se ka edhe një frëngji pa pilot.
Më tej thuhet se ky tank është një kërcënim serioz për Evropën dhe mund të jetë bërë enkas nga presidenti rus Vladimir Putin, për qëllimet e tij.
Tanku është tërësisht i blinduar, dhe në bord mban vetem 2 persona.

Artikulli i marrë nga Daily Mail, u përshtat në gjuhën shqipe nga LajmiFundit.al.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...