Surprizon De Biasi: Ja kush do t’a fitojë “Champions League” këtë sezon

debiasi166Tranjeri De Biasi është shprehur se Juventus ka shanse të fitojë “Champions League” për këtë sezon.

Në një intervistë të dhënë për portalin “Goal.com”, De Biazi mendon se “Zonja e Vjetër” ka elementët e duhur për të ngritur trofeun me “veshë të gjatë” në muajin maj.

“Sipas meje mund të arrijë deri në fund, por shpresojmë që të jem vetëm unë që e mendoj kështu, pasi herën e fundit që askush nuk e besonte, Alegri e çoi ekipin deri në finale…Nëse rikuperon lojtarët e rëndësishëm dhe arrin në maksimum në mars, për mua Juventusi është një prej kandidateve për fitoren finale, pasi ka eksperiencë dhe askush nuk ka një mbrojtje aq të fortë.

Gjithashtu është shumë e ndryshueshme taktikisht, një karakteristikë që pak skuadra europiane e kanë. Alegri mund të ndryshojë rreshtimin taktik sipas kundërshtarit apo edhe gjatë vijimësisë së ndeshjes për të surprizuar kundërshtarët”, shprehet De Biazi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të ...