“Super Hëna” shfaqet sonte dhe në vitin…2034

HENA-GJIGANTESpektakli me Hënën ka prekur të gjithë botën, madje dhe në Shqipëri; prej një natë më parë fenomeni ka tërhequr kureshtjen e mijëra qytetarëve, por me 14 nëntor do jetë ndryshe?!

Hënës sonte më 14 nëntor do t’i ndodhin njëkohësisht dy fenomene: Hëna i afrohet në orbitën e saj eliptike rreth Tokës në maksimumin e mundshëm dhe është edhe Hënë e plotë. Pra, ju mund të shihni të ashtuquajturën “Super Hëna”, e cila duket jashtëzakonisht e madhe dhe e shndritshme.

LEXO EDHE:  La të dashurin e saj për një 44-vjeçar, adoleshentja: Duhemi shumë dhe kemi një jetë seksuale ekstravagante
Kliko per me shume info

Herën e fundit kjo ka ndodhur në vitin 1948. Dhe mundësia tjetër vjen sërish në vitin 2034.

Qytetarë në qytete të ndryshme kan filmuar Hënën dhe kane postuar në statuset e tyre sociale; mediat gëlojnë në të gjithë vendin, sepse është një fenomen që ndodh rrallë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here