Superhëna, një shfaqje për të mos u humbur! Ja kur do të ndodhë

super-henaAstronomët kanë thënë se më 14 nëntor, Hëna do të jetë shumë afër Tokës, duke bërë që të duket 30 për qind më e ndritshme dhe 14 për qind më e madhe se zakonisht.

Kjo është hera e parë që nga viti 1948, që po ndodh ky fenomen. Koha më e mirë për ta parë është sapo të ketë dalë në horizont.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...