Sulmohet nga tigri, 6-vjeçarja rrezikon jetën (Video)

tigri-sulmonArabia Saudite tmerrohet pas një sulmi të tigrit ndaj një 6- vjecareje. Mësohet se në një shfaqje me kafshë, një tigër sulmoi një spektatore. Fatmirësisht stërvitësi ka bërë ndërhyrje të menjëherëshme, duke shpëtuar vajzën rreth moshës 6-vjeçare nga kafsha e egër.
Sulmi ndodhi në një Sakaka, pjesën veriperëndimore të vendit. Disa dëshmitarë, që ndodheshin në vendin e ngjarjes treguan, se si tigri në mënyrë tëmenjëhershme u hodh në sulm. Ai nuk lëshonte vajzën dhe vetëm ndërhyrja e stërvitësit të tij me grushte e ka ndaluar, duke i shpëtuar jetën asaj.
Kjo gjendje solli shumë polemika për pasigurinë. Në muajin mars ndodhi në tjetër episod i ngjashëm, por fatkeqësisht me një fund të hidhur.

LEXO EDHE:  E lanë vajzën në Shqipëri! Prindërit kthehen për ta marrë, por shihni si reagon ajo...!

Një luan, që i përkiste një prone private vrau një qytetar nga Kuvajti. Ky i fundit kishte qenë për vizitë tek miku i tij, i cili mbante në shtëpi kafshën e egër.

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here