Sulm terrorist ne Turqi, dy te vdekur e 16 te plagosur

4
Kliko per me shume info

turqi-sulmDy persona vdiqen dhe 16 të tjerë janë plagosur nga një sulm terrorist në qytetin Adana në Turqi.

Shpërthimi ka ndodhur në një mjet në parkingun e prefekturës të qytetit Adana.

Kliko per me shume info

“Rreth orës 08.05 (me orën lokale) është shpërthyer një automjet në hyrje të prefekturës. Parashikohet se ngjarja është kryer nga një grua” ka deklaruar ndër të tjera prefekti  Mahmut Demirtaş

Sipas medias në vendngjarje janë dërguar ambulanca të shumta dhe zjarrëfikëse. Si pasojë e shpërthimit janë dëmatuar edhe mjete të tjerë si dhe ka pësuar dëme edhe ndërtesa e prefekturës.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here