Zbulohet strategjia e frikshme e ISIS, ja cfarë po përdor për sulmet kamikaze

kreu-isisSulmuesit vetëvrasës kanë përdorur auto-ambulanca të mbushura me eksplozivë për të vrarë së paku 21 njerëz në qytetet e Irakut, Tikrit dhe Samara.
Grupi militant Shteti Islamik ka thënë se ka kryer të dyja sulmet, shkruan “evropa e lire”.

Sulmi i së dielës në qytetin e shenjtë Samara ka goditur pelegrinët shiitë, përfshirë edhe iranianë. Një radhë e automjeteve që prisnin për të hyrë në Tikrit, është goditur po ashtu.

Në veri, forcat qeveritare të Irakut vazhdojnë ofensivën për të rikthyer kontrollin e Mosulit nga Shteti Islamik, por ato janë duke u përballur me rezistencë të ashpër.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mediat amerikane: SHBA i dha urdhër Rusisë….

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë thirrur Rusinë që menjëherë të zbatojë ...