SHBA, sulm me armë në New Orleans, një i vrarë e 9 të plagosur

new-orleansNjë person ka mbetur i vdekur ndërsa 9 persona janë plagosur pasi një person hapi zjarr në lagjen franceze të New Orleans.

Policia tha se viktima dhe te plagosurit janë të moshës 20 deri në 37 vjeç. Dy burra thuhet se janë vënë në pranga, ku njëri prej tyre është agresori.

Autoritet të cilat po hetojnë për ngjarjen nuk kanë arritur ende të zbulojnë arsyet e sulmit. Zona ku ndodhi ngjarja është e mbushur me bare dhe turistë. Aktualisht aty mbahet kampionati vjetor i regbisë mes kolegjeve.

Stadiumi ku zhvillohen ndeshjet është fare pranë vendit ku ka ndodhur sulmi.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

srebrenica

Aktakuzë ndaj 6 serbëve të Bosnjës për krime afër Srebrenicës

Një prokuror boshnjak ka akuzuar gjashtë serbë të Bosnjës dhe Hercegovinës për ...