Sulm në “New Oreleans” të SHBA-së, 1 i vdekur e 9 të plagosur

polici-amerikaneNjë burrë ka mbetur i vdekur ndërsa 9 persona janë plagosur pasi një person hapi zjarr në lagjen franceze të New Orleans.

Policia tha se viktima dhe te plagosurit janë të moshës 20 deri në 37 vjeç. Dy burra thuhet se janë vënë në pranga, ku njëri prej tyre është agresori.

Autoritet të cilat po hetojnë për ngjarjen nuk kanë arritur ende të zbulojnë arsyet e sulmit.

Zona ku ndodhi ngjarja është e mbushur me bare dhe turistë. Aktualisht aty mbahet kampionati vjetor i regbisë mes kolegjeve.

Stadiumi ku zhvillohen ndeshjet është fare pranë vendit ku ka ndodhur sulmi./ TV KLAN

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...