Sulm me bombë në xhami, raportohen 27 të vdekur

sulm-xhamiNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në një xhami. Mësohet se një sulm vetëvrasës me bombë ka shpërthyer në një xhami në kryeqytetin afgan Kabul, kështu duke lënë 27 të vdekur. Një zyrtar afgan tha se së paku 27 civilë janë vrarë, pasi një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer jelekun e tij me bombë, duke qëndruar në këmbë brenda turmës në xhamin shiite në Kabul.
Ministria e brendshme e Afganistanit ka konfirmuar se sulmi ka ndodhur në xhamin Baqir-ul Ulom, dhe ka të paktën edhe 35 persona tjerë të plagosur.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here