Studenti, batuta me Ramën: Kthehemi në Shqipëri, por na uroni “suksese në jetë”

Kliko per me shume info

rama123-300x200Kryeministri Edi Rama vijon të shkëmbejë herë pas here batuta me qytetarët në rrjetet sociale. Ndërkohë që kishte postuar një video ku u kërkon emigrantëve të kthehen dhe investojnë në Shqipëri, një student i kujton batutën e ministrit Beqaj me vartësin e tij të publikuar dje në media.

“Z. Kryeministër çdo student Shqiptar që studion jashtë dëshiron ta sjellë eksperiencën e fituar në Shqipëri, por thjesht kemi frike që po nuk morëm pjesë nëpër mbledhje të partisë, do na urojnë suksese në jetë”, shkruan studenti.

Kliko per me shume info

“Frika nuk është këshilltar i mirë Vis”, ja kthen Rama. “Edhe unë që mendoja që largimi nga puna për një arsye të tillë nuk ishte gjë e mirë. Kjo përgjigje juaj pa asnjë garanci është arsyeja që nuk kthehemi. Sepse nuk do flas për dhunën ndaj investitorëve, apo gjobat”, vijon studenti.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here