Studimet trondisin, djemtë që konsumojnë kanabis janë 10 cm më të shkurtër

111Meshkujt që tymosin kanabis para se të hynë në fazën e pubertetit mund të jenë duke ia ndaluar vetes rritjen për më shumë se 10 centimetra.

Të paktën kështu thonë hulumtuesit të cilët kanë zbuluar se të rinjtë që janë të varur nga kanabisi janë më të shkurtër se shokët e tyre që nuk kanë tymosur ndonjëherë kanabis.

Ata gjithashtu kanë zbuluar se pavarësisht se ndjehen të relaksuar gjatë tymosjes, pas një kohe të gjatë trupi i tyre do të jetë më i stresuar.

Kanabisi është droga më e përdorur në Evropë dhe besohet se rreth 80.5 milionë evropianë kanë tymosur kanabis të paktën një herë në jetën e tyre. /Telegrafi/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ikonat e bukurisë që në jetën reale paraqesin dicka tjetër, komplet ndryshe (Foto)

Vajzat të cilat kanë fituar cmimet e bukurisë, nuk të njëjta si ...