Studimet shokojnë, flini në anën e djathtë pasi avantazhet janë të shumta…

1Gjumi është një process delikat. Ndonëse ne e mendojmë sit ë lehtë dhe pa angari, në fakt nuk është kështu. Gjithashtu dhe gjatë gjumit duhet të kemi parasysh disa gjëra. Ekspertët tregojnë se duhet të flini në anën e djathtë.
Hulumtimet e fundit kanë treguar se duke fjetur në anën e majtë të trupit tuaj mund të kontribuoni në shëndetin e shumë nga organet tuaja.
Më poshtë janë disa nga këto teori shkencore të përpiluara në një listë prej gjashtë përfitime të mundshme që vijnë nga fjetja në anë të majtë, transmeton Klan Kosova.
Ndihmon në përmirësimin e sistemit limfatik
Lejon shpretkën të bëjë punën e saj shumë më mire
Nxit eliminimin e duhur të produkteve të panevojshme
Mund të zvogëlojë urthin e natës
Kursen mëlçinë tuaj nga mbingarkesat
Është mirë për zemrën tuaj

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here