Studimet, njihuni me këngën më relaksuese në botë(Video)

african-forum-on-music-480x480E cilësuar prej kohësh si një ndër gjerat më qetësuese në botë, muzika sa vjen dhe preferohet dhë më shumë. Cdo kush ka shijet e tij duke përzgjedhur një këngë të caktuar duke e qetësuar. Por, së fundmi neuroshkencëtarët e Britanisë së Madhe mendohet të kenë zbuluar këngën më qetësuese në botë, që liron stresin dhe e qetëson shpirtin e njeriut më shumë se çdo gjë tjetër.
Bëhet fjalë për “Ëeightless” nga Marconi Union dhe DailyMail kishte raportuar se kjo këngë është 11 për qind më efektive sesa shumica e këngëve.
Terapia me muzikë konsiderohet terapi natyrale, e cila është e rëndësishme për lehtësimin e stresit. Për shkak se stresi është shkaktar i shumë sëmundjeve vdekjeprurëse, luftimi i saj është çelësi për mirëmbajtjen e shëndetit të mirë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia e gjobit pasi parkoi në trotuar, shoferit i ndodh dicka e cuditshme 2 javë më pas

Një gabim i ka kushtuar shumë një shoferi, pasi ky i fundit ...