Studimet këshillojnë, ja si të bësh një gjumë të qetë për të përballuar një ditë të lodhshme

UntitledTë hapësh sytë në kohën e duhur pa ndihmën e ziles për shumë prej nesh është dicka e pamundur, por sipas hulumtimeve të Universitetit të Firences kjo nuk është ndonjë gjë e pamundur!
Ky është sekreti:
1.Mos mbaj asnjë ore në dhomën e gjumit.
2.Mos mbaj asnjë telefon apo cellular afër.
3.Mos mbaj asnjë televizor apo kompjuter të ndezur
4.Perdor tenda, por jo shume të errta..origjinale/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...