Studentja i hedh bojë në kokë Lindita Nikollës, ja si reagon Majko

pandeli-majkoDeputeti i PS-së, Pandeli Majko ka qenë i pranishëm në eventin për Ditën Ndërkombëtare të Studentëve, ku një aktiviste e Lëvizjes për Universitetin i ka hedhur bojë ministres Nikolla.

Ai shprehu menjëherë solidaritetin e tij me ministren pas incidentit.

“Shpreh solidaritetin tim me ministren Nikolla, nuk pranoj fyerjet publike. Jemi këtu për t’iu thënë mos përsërisni gabimet tona,” tha ai.

Lexo edhe:

>Studentja i hedh bojë në kokë ministres së Arsimit Lindita Nikolla

>Shoqërohet në polici aktivistja që i hodhi bojë ministres së Arsimit

 

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

artur-velo2016

Prekëse, burri del nga burgu për ti shprehur dashurinë gruas: “E dua më shumë se gjithçka”

Bashkëshortja e kishte braktisur pasi u burgos, dhe prej gjashtë muajsh nuk ...