Studentët tentojnë “të sulmojnë” Lindita Nikollën, policia rethon Ministrinë e Arsimit

studentet-nikolla Pak dite pasi nje anetare e tyre e leu me salce Lindita Nikollen, studentët e Lëvizjes “Për Universitetin” kane nisur sot ne mesdite nje proteste para ministries se arsimit, nje aksion per te kundershtuar reformat e ndermarra ne arsimin e larte.

Studentet tentuan te afrohen para portes hyrese te ministrise, por nuk u lejuan nga policia. Para nderteses se ministrise se arsimit eshte rreshtuar nje kordon policor per te garantuar institucionin.

Ndersa studentet me thirrje dhe banderola kerkojne doreheqjen e ministres se arsimit Lindita Nikolla.

Mes protestuesve eshte dhe studentja Mirela Ruko e cila disa dite me pare hodhi salce mbi ministren Nikolla ne shenje proteste, si nje aksion i organizuar nga Levizja “Per universitetin”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Super grabitje në një pikë këmbimi valuator në Tiranë, vidhen miliona lekë dhe dollarë

Një tjetër super grabitje është regjistruar gjatë natës në një pikë këmbimni ...