VIDEOSKANDAL/ Studentët e mjekësisë tallen me pacienten e Spitalit Psikiatrik

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur ditën e sotme në Spitalin Psikiatrik në Tiranë, ku tregohet paaftësia totale e stafit të këtij spitali për të menaxhuar të sëmurët dhe vetë spitalin.

Nga një video amatore e publikuar nga JOQ duken disa vajza që tallen rëndë me një grua të sëmurë mendore.

Videon e ka realizuar një djalë që i shoqëronte i cili për fat të keq rezulton të jetë vetë student mjekësie.

Sipas raportuesit këto janë ngjarje të shpeshta që ndodhin në këtë spital dhe askush nuk merr asnjë masë për sigurinë e këtyre të sëmurëve të gjorë.

Një moment pikëllues në video është ai ku një tjetër grua e sëmurë mendore e këtij spitali i lutet të rinjve të lënë këtë zonjë të qetë e të mos ta tallin./JOQ/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deputeti i PD-së: Si na befasoi ambasadori italian në çadrën e protestës dhe për çfarë biseduam

Protestës së Partisë Demokratike në ditën e tretë të saj i është ...