Stresi: Si u arratisa nga komisariati i policisë. Flet për konfliktin me Noizy-n

stresi-caniArkimed Lushaj, këngëtari i njohur me emrin “Stresi” ka treguar në emisionin “Zonë e Lirë”, në Televizionin Klan, se si mundi t’i arratisej policisë një vit më parë, kur u shoqërua në komisariatin numër 3 për drejtimin e makinës në gjendje të dehur.

Ngjarja, e cila daton në shkurt të 2015-ës është risjellë nga Stresi i cili ka rrëfyer të gjithë rrugëtimin e tij duke ju fshehur policisë.

Kliko per me shume info

“Policët më thanë hiq rripin, lidhëset e këpucëve. I thash, po mirë të pimë një cigare të paktën. Kur ka hapur derën e korridorit polici u kthye në zyrë se e thirri një koleg. Ishte moment 2-3 sekonda. Unë ika, u hodha nga kati i dytë, nga dritarja e hapur që ndodhej në korridor. Isha pa këpucë, isha zbathur. Ishte 3-4 metra lartësi, rashë sipër makinës së policisë. Kam vrapuar drejt portës të komisariati, polici i dezhurni më ka parë, ishte si duket i moshuar.

Binte shi. U largova menjëherë, kam dalë tek Cirku mbrapa tek tuneli dhe kam hipur në taksinë e parë që më doli. Më ka çuar tek gjyshja tek fresku. S’i kam treguar gjë, kam fjet gjumë. Të nesërmen jam çuar në 6 të pasdites, kur kam parë lajmet që kanë dalë për mua. Kam marrë rrugën për në bllok, kam ndenjur në një shtëpi private deri të nesërmen në mëngjes. Doja të ikja në Mal të Zi”
Më tej këngëtari tregoi se si ka thurrur planin e arratisjes nga Shqipëria për të cilin thotë se është mbështetur nga të dy prindërit e tij.

“Ishte skema ime, kishim bërë çdo gjë gati. Kalova me çizme peshkatari të gjata në lumë. Ishin kundra ujit po gjithsesi uji hyri, kemi ecur rreth 45 minuta në ujë të ftohtë. Isha me dikë që më kapte me litar, isha vetëm me zotërinë që më ndihmoi dhe më priste familja në anën tjetër. Ika në Kroaci, nga andej në Slloveni, kam qenë i shoqëruar nga dy prindërit e mi që s’më kanë lënë vetëm, kanë rrezikuar për fëmijën e vet”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.