Statistikat/ 1 viktimë në çdo 36 orë nga aksidentet në Shqipëri

aksident-tiraneKëtë të dielë Policia e Shtetit ka organizuar një fushatë ndërgjegjësimi në rrugë në kuadër të ditës Botërore të Përkujtimit të të vrarëve nga aksidentet rrugore.

Policia rrugore ka inskenuar aksidente në zona të rrezikshme nëpër qytetet e Shqipërisë me qëllim sensibilizimin e drejtuesve të mjeteve.

Drejtori i Policisë se Shtetit, Haki Çako u bëri thirrje drejtuesve të mjeteve të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Në periudhën Janar – Tetor, 146 viktima janë shënuar nga aksidentet. Në Qendrën Spitalore të Traumës në Tiranë, janë paraqitur 1 976 të aksidentuar.

Për të sensibilizuar qytetarët, policia ka vendosur përgjatë autostradave dhe rrugëve nacionale foto te familjarëve të viktimave të aksidenteve, me citime të tyre drejtuar përdoruesve të mjeteve, që të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia gjen trafikantët që futën drogë në zarfet e postës, do dërgohej në Itali

Policia ka rënë në gjurmët e dy personave që kanë tentuar të ...